Michal:Železářství a skateshop. Tradice dělaná srdcem.
Dneska má nabídku ještě pestřejší. Ke snowboardovému přibylo i skateboardové vybavení, a kromě známých značek se tu prodává i jedna ryze hloubětínská. „Jmenuje se HL Ghetto, založil jsem ji hlavně pro příznivce obchodu a kamarády.
Děláme i trička a mikiny na zakázku,“ říká Michal Zábranský, který patří k průkopníkům, co začali v půlce devadesátých let brázdit Prahu 14 na skateboardu. „První skateparky jsme si stavěli sami. Dali jsme se dohromady s partou z Lehovce a z Hrádku a hledali jsme místa, kde by se dalo skejtovat. Skateparky jsme si vytvářeli na opuštěných místech v Hloubětíně. Trávili jsme tam veškerý volný čas,“ vzpomíná nadšenec, který ve svém obchodě chová i sklípkana Růženku.
In-line brusle v obchodě už nepořídíte, ale snowboarďácké vybavení z nabídky nezmizelo. Železářství tu funguje pořád, pracuje v něm také Michalova máma, a seženete tu i kuchyňské náčiní. Obchod se za roky svého fungování stal místem setkávání i naplněním života. Michal se tak živí svým koníčkem, což může říct jen málokdo.
„Na Hloubětíně jsem vyrůstal od malička a máma se tu narodila, takže to tu dobře známe a víme, jak to tu chodí.“ Michal se tak zapojuje i do společenského života v městské části. Pomáhá organizovat zářijový festival Stop Zevling nebo se angažuje při pořádání nohejbalového turnaje Hloubětínská smeč, který se letos odehraje již popáté. Stop Zevling má ještě delší tradici a toto září oslaví dvanácté narozeniny. „Pomáhám i se skateboardovými závody na Černém Mostě. Zapojuji se i do skejťáckých akcích na Plechárně, chci podporovat mladé talenty. Holky a kluci navíc na Plechárně můžou trénovat ve venkovním i krytém skateparku, takže si je už nemusí stavět jako já,“ směje se Michal.